Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą stambiausios rinkoje naudotų daiktų ir dėvėtų drabužių parduotuvės Baltijos šalyse „HUMANA PEOPLE TO PEOPLE BALTIC“ byloje dėl dvispalvio prekių ženklo registravimo.

HUMANA pateikė paraišką dėl iš dviejų spalvų – geltonos ir šviesiai mėlynos – sudaryto prekių ženklo registravimo, tačiau šis prekių ženklas nebuvo registruotas. Apeliacinis teismas nusprendė, kad HUMANA neįrodė ilgą laiką ir nuolat rinkoje naudojusi būtent šias dvi spalvas. Be to, visuomenės nuomonės tyrimo duomenys, pagal kuriuos buvo nustatyta, kad 31,4 procento respondentų nurodė „HUMANA“ kaip savininką, buvo pripažinti netiksliais ir nepakankamais, kad mėlynos ir geltonos spalvos prekių ženklas būtų konstatuotas turinčiu skiriamąjį požymį. Pagrindinė priežastis, lėmusi atsisakymą registruoti šias dvi spalvas kaip prekių ženklą, buvo ta, kad visuomenė nesieja geltonos ir šviesiai mėlynos spalvų konkrečiai su „HUMANA“.

Vis dėlto, įvertinus teismų praktiką, darytina išvada, kad galimybė įregistruoti dvispalvį ženklą egzistuoja, tačiau tam būtina įrodyti, kad visuomenė atpažįsta prekės ženklą ir sieja jį su jo turėtoju.

Intelektinė nuosavybė