5 aspektai, kuriuos turėtumėte žinoti apie savo internetinio puslapio privatumo politiką

Asmens duomenų apsaugai yra skiriama vis daugiau dėmesio tiek nacionaliniu, tiek Europos Sąjungos lygiu. Asmens duomenys nebėra suprantami tik kaip asmens vardas, pavardė ar asmens kodas. Skaitmeninėje erdvėje galima sužinoti daug informacijos apie asmenį iš to, kokias mobiliąsias programėles asmuo naudoja, kokiuose tinklapiuose asmuo lankosi ar kaip dažnai. Dėl šių ir visos eilės kitų priežasčių asmens duomenų apsaugos tarnybos vis labiau kreipia dėmesį į tai, kaip yra renkami asmens duomenys elektroninėje erdvėje. TRINITI atkreipia Jūsų dėmesį į kelis aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti apie privatumo politiką Jūsų internetiniame puslapyje.

  1. Ištirkite savo internetinį puslapį

Dažnai internetinis puslapis būna užsakomas iš specializuotų įmonių, kurios sukuria tiek internetinio puslapio dizainą, tiek techninį veikimą, todėl pasitaiko atvejų, kai internetinio puslapio savininkas pats nežino, kokią informaciją renka iš savo internetinio puslapio lankytojų.

Taip pat svarbu žinoti, ar ir kaip internetinis puslapis sąveikauja su kitais. Sąveika gali pasireikšti labai įvairias būdais. Pavyzdžiui, reklamos skleidimu, ar priėmimu, ar suteikiama galimybe naudotojams komentuoti bei naudoti „hashtag‘us“. Pastaraisiais atvejais yra tikimybė, kad jūs perduodate tam tikrus asmens duomenis tretiesiems asmenims.

  1. Žinokite, kur veikia Jūsų internetinis puslapis

Skirtingose valstybėse gali būti keliami skirtingi asmens duomenų tvarkymo reikalavimai. Tokiu atveju, jeigu, pavyzdžiui, Jūsų internetinėje parduotuvėje gali apsipirkti asmenys iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos, Jums reikėtų pasidomėti, ar tos pačios privatumo nuostatos yra tinkamos visose Baltijos šalyse.

  1. Gaukite asmens sutikimą

Asmens duomenys neapsiriboja tik tais duomenimis, kurie konkrečiai identifikuoja asmenį (asmens vardas, pavardė). Tai iš esmės gali būti bet kuri informacija, susijusi su asmeniu. Internetinio puslapio vartotojams pateikiama informacija apie jų asmens duomenų rinkimą ir tvarkymą turi būti aiški ir suprantama. Apsvarstykite, kas yra Jūsų klientai, ir gaukite sutikimą jiems suprantama kalba.

  1. Žinokite, kokius slapukus naudojate

Slapukai („cookies“) – tai maži tekstiniai failai, kurie yra perduodami į internetinio puslapio lankytojo kompiuterio (ar kitos laikmenos) kietąjį diską tam, kad internetinio puslapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį. Tinkamai surinkus šiuos duomenis iš slapukų bei sujungus juos kita informacija, galima pakankamai tiksliai identifikuoti asmenį, jo pomėgius bei aplinką, kuri jį supa.

Specifinės slapukams taikomos asmens duomenų apsaugos taisyklės yra taikomos tik tiems slapukams, kurie nėra būtini internetinio puslapio veiklai. Todėl svarbu atkreipti dėmesį, kas yra vykdoma ir kokia informacija yra gaunama slapukų pagalba.

  1. Leiskite „būti užmirštam“

Bendradarbiaukite su klientais – sudarykite jiems realią galimybę susipažinti su Jūsų tvarkomais asmens duomenimis bei atsisakyti šių duomenų tvarkymo (išskyrus būtinus slapukus!).

Intelektinė nuosavybė